در حال بارگذاری ...

قوانین و مقررات

سلام.
به شبکه جامع خوش آمدید.

شبکه جامع الکترونیکی خدمات آموزشی و پرورشی شبکه ای جهت عرضه محتوا و خدمات دیجیتال آموزشی و فرهنگی است که در آن می توانید با اطمینان خاطر از محصولات ، خدمات و بطور کلی آثار شرکت ها و معلمان و اشخاص فعال در این حوزه بهره مند شوید.

امیدواریم که با استفاده از خدمات  آموزشی چند رسانه ای ، دوره ها و همچنین مطالب موجود در شبکه ، چیزهای زیادی یاد بگیرید و بتوانید از خدمات شبکه برای گسترش دانش و ارتقای سطح علمی خویش بهره ببرید.

بمنظور حفظ حقوق شما و تولیدکنندگان محتوا و ارائه دهندگان خدمات ، شیوه نامه یا مقرراتی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

 1. از شما ممنون هستیم که وقت می گذارید و این توافق نامه را مطالعه می کنید. عدم مطالعه و یا دقت کافی در مطالعه این توافق نامه به معنای پذیرش تمامی قوانین استفاده از سایت می باشد. چنانچه به هر دلیلی هر شخصی نمی تواند یا نمی خواهد این شرایط را بپذیرد متاسفانه از سامانه شبکه جامع نیز نمی تواند استفاده کند.

مقررات عمومی

 1. توجه داشته باشید ، کلیه اصول و رویه‏‌های شبکه جامع منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران من جمله قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده بوده و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین فوق الذکر و سایر قوانین مرتبط با کاربر خواهد بود.

حساب کاربری شبکه جامع

 1. کلیه کاربرانی که قصد استفاده از محتوا و خدمات شبکه جامع را دارند می بایست ، ابتدا نسبت به ثبت دقیق و صحیح مشخصات هویتی و عمومی مندرج در سامانه شبکه جامع اقدام نمایند تا بتوانند از امکانات سامانه بهره مند شوند. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات کاربری و عواقب ذکر اطلاعات ناصحیح و یا جعلی در سامانه شبکه بر عهده کاربر می باشد .
 2. نام کاربری و رمز ورود حساب کاربران ، کاملا شخصی و مجرمانه بوده و کاربران نمی توانند اطلاعات مذکور را در اختیار دیگری قرارداده و یا اجازه استفاده از محتوا و خدمات خریداری شده از شبکه به دیگری بدهند. بطور کلی کاربران مسئول تمامی فعالیت ها ، اقدامات و استفاده هایی هستند که با نام کاربری و رمز ورود آن ها صورت می پذیرد .
 3. کاربر گرامی شما مسئول هستید تا نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه داشته، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید.
 4. توجه داشته باشید چنانچه در هر زمان ، از استفاده غیر مجاز از نام کاربری ، رمز حساب و یا محتوای خریداری شده خود مطلع شدید می بایست در اسرع وقت (از طریق صفحه ی تماس با ما)، ما را مطلع نمایید.

استفاده از محتواهای سامانه شبکه جامع

 1. ممکن است محتوایی که در سامانه شبکه جامع قرار دارد ، رایگان بوده و یا اینکه برای بهره مندی از آن نیاز به پرداخت هزینه ای باشد. در هر دو صورت شما می توانید به روش زیر از آن ها استفاده کنید : می توانید محتوا ، خدمات و سرگرمی هایی که در دسترس شما قرار می‌گیرد را فقط برای مقاصد شخصی و آموزش خودتان، و بدون بازتوزیع آنها استفاده نمایید (به بیان حقوقی؛ در ازای مبلغی که برای یک محصول دیجیتال پرداخت می کنید، ما به شما یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری برای دسترسی و استفاده از آن می دهیم).

توجه کنید که ما از کلمه ی «خرید» و مشتقات آن استفاده می‌کنیم، ولی همانطور که توضیح دادیم، آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می‌کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا و خدمات است، نه «مالکیت» محتوا

چه کارهایی با محتوا نمی‌توانید انجام بدهید  محدودیت ها

 1. با توجه به زحمتی که برای تولید محتوا صورت می پذیرد و در حقیقت هر محتوا و یا خدمت ثمره ی تلاش شبانه روزی تعدادی از افراد است، به منظور حمایت از حقوق مولفین، سامانه شبکه جامع، و کسب‌وکار تولیدکنندگان و مدرسان همکار ما، بر پایه ی مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای فوق‌العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعه محتوای آموزشی فارسی کمک می‌کنید.
 2. شما با ورود و استفاده از سامانه شبکه جامع، می‌پذیرید که هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، تغییر نمی‌دهید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، ویرایش نمی‌کنید، اقتباس نمی‌کنید، و در هیچ قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصاً در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصاً بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. بدیهی است چنانچه خلاف موازین و مقررات شبکه جامع که بطور خلاصه در اینجا در اختیار شما قرار گرفت اقدامی صورت پذیرد ، کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از این امر بر عهده شخص خاطی خواهد بود و طبق قوانین جاری کشوری اقدام خواهد شد .

اگر محتوای ما را دوست دارید و آن را سودمند می دانید، به جای آنکه محتوای وبسایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از سامانه شبکه جامع تشویق کنید!!

مالکیت و استفاده از محتوا

 •  مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌بردای از محتوا، متعلق به ما، یا مدرسان و تولیدکنندگان اصلی محتوا می‌باشد. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نما و حس وبسایت متعلق به ما است. کلیه ی محتوای موجود در شبکه جامع مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.
 •  همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات شبکه جامع، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط شبکه جامع جزئی از اموال این شبکه محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در انحصار شبکه جامع بوده و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای شبکه جامع محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط شبکه جامع  و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار شبکه جامع است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری یا غیرتجاری پیگرد قانونی دارد. هیچ یک از افراد و کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات سامانه شبکه جامع و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری یا غیر تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، ربات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای شبکه جامع محفوظ است.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

 1. شبکه جامع به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. در واقع با استفاده از سایت شبکه جامع، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
 2. شبکه جامع متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما در شبکه جامع حمایت کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. از اولویت‌های اصلی شبکه جامع محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. با این حال کاربران می بایست با انتخاب رمز ایمن و حفاظت از اطلاع خود ،اطلاعات حساب کاربری خود را محرمانه نگه دارید.

 

تعهدات خاص ارائه دهندگان محتوا و خدمات و مدرسان

 1. اگر شما یک شرکت یا موسسه ی ارائه دهنده خدمات یا تولید کننده ی محتوا هستید ، یا به عنوان یک معلم تمایل دارید در زمینه تولید محتوا با شبکه جامع همکاری کنید می بایست صفحه ی مربوط به ارائه دهندگان محتوا و خدمات را مطالعه کنید.

تغییرات این سند

 1. مطالب ذکر شده در این توافق نامه دائمی نیستند و ممکن است با تغییر در رویکردهای شبکه جامع، دستخوش تغییر، بهبود و تجدید نظر شوند. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شبکه جامع تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

قوه قهریه

 1. تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، شبکه جامع هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 2. شبکه جامع خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.
 3. جهت حفظ حقوق شما کاربران گرامی در صورت بی کیفیتی و یا نقص در ارائه ی خدمات و محتوای موجود در شبکه، تدابیری اندیشیده شده که متناسب با هر یک از خدمات و با محتوای ارائه شده حسب مورد ، امکان استرداد تمام و یا قسمتی از وجه پرداختی شما فراهم گردیده است که چهارچوب این ضوابط در محل مربوطه به اطلاع شما خواهد رسید.
 4. چنانچه از هر یک از ارائه دهندگان خدمات و محتوا شکایتی داشته باشید می توانید در بخشی که در این خصوص پیش بینی شده است شکایت خود را ثبت نمایید تا کارشناسان شبکه در اسرع وقت به آن رسیدگی نمایند.

نظرات و اطلاعات

 1. در انتها شایان ذکر است که شما می توانید سوال ها، انتقادها و پیشنهادهای خود را از طریق ایمیل یا تلفن های ذکر شده در صفحه ی تماس با ما در میان بگذارید. مطمئن باشید که در اسرع وقت به شما پاسخ می‌دهیم و از نظرات مفید شما در بهبود خدمات خود استفاده می کنیم.
 2. تبریک می‌گوییم! شما به آخر توافقنامه رسیدید و حالا می توانید بخشی از جامعه ی بزرگ شبکه ی جامع باشید.

از اینکه وقت گذاشتید تا درباره شرایط و مقررات استفاده از سامانه و امکانات شبکه جامع بدانید، از شما ممنونیم.

 
نظرات کاربران