در حال بارگذاری ...

مجوزها و قانون مندی کسب و کار اینترنتی

 • شبکه جامع الکترونیکی خدمات آموزشی و پرورشی بنا بر بند 9 ابلاغیه شماره ی 50938 مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در تاریخ  02/04/1395 برنامه ریزی و ایجاد شد.

( تصاویر ابلاغیه 50938 در پیوست موجود است)

تصویر صفحه ی نخست ابلاغیه 50938

تصویر صفحه ی دوم ابلاغیه 50938

تصویر صفحه ی سوم ابلاغیه 50938

در بند 9 ابلاغیه به تشکیل شبکه جامع تصریح دارد.

به دنبال ابلاغیه ی فوق، پس از ابلاغ وزیر محترم آموزش و پرورش ، شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان کارگروهی از افراد نخبه ی حوزه ی آموزش الکترونیکی در ایران تشکیل داده و با برنامه ریزی و پژوهش و برگزاری جلسات تخصصی در این زمینه، فعالیت خود را آغاز نمود. همچنین پروهش های قبلی که در این عرصه توسط نخبگان این حوزه انجام گرفته بود مورد بازبینی و استفاده قرار گرفت .

همزمان در وزارت آموزش و پرورش و توسط مقام عالی وزارت و مسئولین وزارتخانه و جناب دکتر سید محمد بطحایی ، این امر در حال پیگیری بود و اساس نامه ی شبکه جامع و ساختار آن مدون شد و اساس نامه فوق به عنوان سندی به شرکت اقتصاد و رفاه جهت اقدام، ارسال گردید.

 • گام دیگری که برای هرچه بهتر انجام شدن این پروژه ی ملی صورت گرفته بود تشکیل انجمن شرکت ها (کنسرسیوم ها) بود.
  مقرر شده بود در ابتدای کار سه کنسرسیوم با حضور شرکت های صاحب نام در بخش های مختلف پایه ای این موضوع تشکیل شود تا در ادامه با پیوستن شرکت های مختلف به هر یک از این کنسرسیوم ها (با توجه به موضوع فعالیت شرکت ها) ، زمینه های تقویت شرکت ها با همکاری و اتحاد یکدیگر فراهم شود.به همین منظور سه کنسرسیوم با عنوان؛ شهد ، سیب و پاد با همکاری شرکت های زیر تشکیل شدند و نامه ی تشکیل آن از سوی وزارتخانه به شرکت رفاه ابلاغ شد:
 • مجموعه های اولیه ی تشکیل دهنده ی کنسرسیوم پاد (پیشخوان الکترونیکی دانش آموزی) : 1- شرکت مادیران 2- موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان 3- شرکت فناوری همراه 4- شرکت پیش آهنگان 5- شرکت سولار ویژن 6 – شرکت پیشگامان فرا رسانه
 • مجموعه های اولیه ی تشکیل دهنده ی کنسرسیوم شهد (شبکه هوشمند دانش) : 1- دانشگاه فرهنگیان 2- مجتمع فنی تهران 3- صنایع آموزشی 4- شبکه همراه دانش 5-  شرکت توسعه آرمان نیک اندیشان 6 شرکت ثمین تراشه
 • مجموعه های اولیه ی تشکیل دهنده ی کنسرسیوم سیب (سامانه یادگیری برتر) : 1- موسسه فرهنگی فاطمی 2- موسسه فرهنگی رسا 3- شرکت به سیما سامانه ایرانیان 4- شرکت تصویرسازان فردا 5- شرکت اندیشمندان جوان 6- مرکز آموزش نیروی انسانی شهید مهدوی 7- شرکت آرناتل
 • با تدوین و تصویب اساس نامه ی شبکه جامع در وزارت آموزش و پرورش و تشکیل کنسرسیوم ها، مقام عالی وزارت آموزش و پرورش طی نامه های هایی به معاونت های مختلف وزارت خانه و بخش های مختلف آموزش و پرورش ، شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان به عنوان مسئول این پروژه ی ملی معرفی نمودند تا با همکاری همه ی بخش های مربوط روند کار به بهترین شکل صورت پذیرد.

نامه های فوق خطاب به معاونین محترم وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل به شرح زیر ابلاغ گردیده است:

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ،
مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات،
مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان،
سازمان استثنایی کشور،
معاونت پرورشی و فرهنگی،
معاونت تربیت بدنی و سلامت،
سازمان نهضت سوادآموزی،
سازمان امور غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی،
مدیر کل امور وزارتی،
سازمان پژوهش و ....
 

تصاویر نمونه ای از نامه های فوق :

تصویر نامه ی ارسالی به رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و فناوری اطلاعات جهت همکاری با شبکه جامع

تصویر نامه ی ارسالی به معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش جهت همکاری با شبکه جامع

 

 • شبکه جامع در تاریخ 04/06/1396 به موجب تفاهم نامه ای با عنوان تفاهم نامه ی همکاری خدمات فرهنگی و پرورشی با  شماره  98115/500  با معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، در این خصوص همکاری مشترکی را آغاز کردند. موضوع این تفاهم نامه ارائه خدمات فرهنگی پرورشی، عقیدتی، هنری و غنی سازی اوقات فراغت در فضای مجازی به جامعه هدف توسط موسسات معتبر ذی صلاح است که با استفاده از زیر ساخت ها و بستر های ایجاد شده توسط شبکه جامع ، توسط مراکز و موسسات مورد تایید شبکه جامع انجام می پذیرد.

 

 • از دیگر همکاری های مشترک با معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و مجوز های ویژه ی شبکه جامع می توان به توافق نامه ی شماره  44158/500  مورخ  22/03/1396  با معاونت پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد.
   موضوع این توافق نامه همکاری در مشاوره و هدایت تحصیلی و تربیتی با معاونت پرورشی می باشد. به همین منظور مقرر شد ارائه خدمات مشاوره ای به جامعه هدف توسط مشاورین مورد تائید معاونت پرورشی با استفاده از زیر ساخت ها و بستر های ایجاد شده توسط شبکه جامع ، و همچنین توسط مراکز و موسسات مورد تایید شبکه جامع می باشد. به همین منظور مقرر شد معرفی و ارائه خدمات الکترونیکی مراکز و هسته های مشاوره وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور و خارج از کشور توسط شبکه جامع انجام گیرد.

 

 • همچنین شبکه جامع، تفاهم نامه همکاری فرهنگی در فضای دیجیتالی با وزارت ارشاد و سازمان رسانه های دیجیتال را منعقد نموده است. موضوع این تفاهم نامه تعامل در بررسی، ارزیابی، ممیزی و اظهار نظر کارشناسی نهایی فرهنگی-آموزشی در خصوص آثار محتوایی و خدمات فرهنگی- آموزشی در فضای مجازی جهت بررسی آثار محتوایی و خدمات فرهنگی رسانه های دیجیتال مخاطبین زیر 18 سال در فضای تعلیم و تربیت می باشد که در این خصوص شبکه جامع و سازمان رسانه های دیجیتال همکاری های مشترکی را آغاز کرده اند و موارد فوق به شبکه جامع سپرده شده است.
 • تصاویر این تفاهم نامه در زیر آمده است:
 • تصویر صفحه نخست تفاهم نامه با سازمان رسانه های دیجیتال
 • تصویر صفحه دوم تفاهم نامه با سازمان رسانه های دیجیتال
 •  
 • تصویر صفحه سوم تفاهم نامه با سازمان رسانه های دیجیتال

 

 • از دیگر توافقات شبکه جامع، تفاهم نامه ی همکاری با سازمان دانش آموزی  با شماره 2/5153/س  و مورخ 10/05/1396  است، که جهت همکاری های مشترک بین شبکه جامع و آن سازمان امضا شده است.

 

 • به علاوه شبکه جامع با مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز تفاهم نامه ای با شماره  576/س  و مورخ 09/03/1396  منعقد کرده است. موضوع این توافق نامه همکاری و مشارکت طرفین در طراحی سوال، برگزاری آزمون، تصحیح، گزارش گیری، اعلام نتایج ( و به طور کلی کلیه فرآیندهای ) آزمون‌های سنجش و ارزیابی به صورت حضوری یا الکترونیکی است.

 

 • و همچنین تفاهم نامه ها و مجوزهای مشابهی از سازمان های مختلف ، که شبکه جامع در این زمینه های فوق کسب کرده است.

در انتها شایان ذکر است که شبکه جامع یک شبکه ی ملی است که با هدف ارائه ی خدمت به مردم عزیز ایران ایجاد شده است و در این راستا با نهادهای ملی همکاری و هماهنگی های لازم را دارد.

آنچه که حائز اهمیت است این موضوع است که شبکه جامع بستری است برای همه ی تولیدکنندگان محتوا و ارائه کنندگان خدمت تا بتوانند از طریق شبکه جامع به گونه ای مثبت با جامعه ی مخاطب خود تعامل داشته باشند.
نظرات کاربران